Strona kasinskiinvestment.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Czytaj więcej

Zakup nowego mieszkania od dewelopera. Dlaczego warto?

ZAKUP NOWEGO MIESZKANIA OD DEWELOPERA. DLACZEGO WARTO?

Rozważasz zakup mieszkania? Wahasz się między nową nieruchomością a lokalami z rynku wtórnego? W tym artykule przedstawimy 5 głównych argumentów, które z pewnością przekonają Cię, że mieszkanie od dewelopera to dobra decyzja!

5 powodów, dla których warto kupić nowe mieszkanie od dewelopera

  1. Nowe mieszkanie od dewelopera możesz dostosować do własnych potrzeb. Oferta mieszkań deweloperskich jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno kawalerki, kilkupokojowe lokale, jak i przestronne apartamenty. Można wybierać spomiędzy najbardziej satysfakcjonujących rozkładów i dostosowywać układ pomieszczeń zgodnie z oczekiwaniami. Bez problemu wyznaczysz przestrzeń na garderobę, spiżarnię lub połączysz kuchnię z salonem. Wielu deweloperów umożliwia nawet wprowadzanie tzw. zmian lokatorskim na etapie realizacji inwestycji.
  2. Nowe mieszkania powstają na atrakcyjnych osiedlach i w dogodnych lokalizacjach. Współcześnie deweloperzy zabiegają nie tylko o to, aby obiekt mieszkalny był wybudowany na najwyższym poziomie, ale również o całą infrastrukturę osiedlową. Pod zabudowę zwykle wybierane są działki zlokalizowane w atrakcyjnych częściach miastach lub w dzielnicach położonych poza centrum, jednak z rozwiniętym węzłem komunikacyjnym. Na nowo powstających osiedlach bardzo szybko powstają również place zabaw, chodniki, podjazdy, miejsca parkingowe, garaże, sklepy i obiekty usługowe. Dostępność takich punktów ułatwia życie na nowym osiedlu.
  3. Nowe mieszkania zwykle mają znacznie mniej wad niż lokale z rynku wtórnego, a nabywcy mogą zgłaszać ewentualne usterki. Wszelkie usterki, które zostaną wykryte podczas odbioru technicznego, muszą zostać rozpatrzone przez dewelopera i naprawione. Protokół zdawczo-odbiorczy podpisywany jest po usunięciu zgłoszonych niedociągnięć, dopiero wtedy następuje odbiór ostateczny. W przeciwieństwie do mieszkań z rynku wtórnego istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia tzw. wad ukrytych. Odpada też problem przeprowadzania kosztownych remontów.
  4. Nowe mieszkanie od dewelopera to niższe koszty transakcji. Koszty notarialne umowy przedwstępne dzielone są na pół pomiędzy kupującego a sprzedającego. Nie płaci się podatku od czynności cywilnoprawnych jak w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego.
  5. Nowe mieszkanie to świetna inwestycja na przyszłość. Coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w nieruchomość, która w przyszłości będzie “zarabiać” na siebie. Wykończone mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji można wynająć lub sprzedać z zyskiem za jakiś czas.