Strona kasinskiinvestment.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Czytaj więcej

Nowe mieszkanie – z balkonem czy bez?

Balkon w mieszkaniu

Polacy szukający mieszkania mają określone oczekiwania względem swojego nowego lokum. Zazwyczaj najważniejsza jest dla nich konkretna liczba pokoi, dogodna lokalizacja oraz atrakcyjna cena. Kolejną ważną kwestią, na którą zwracamy uwagę, jest technologia budowy, wysokość bloku i to czy mieszkanie ma balkon, czy też nie. Z badań rynku wynika, że aż 95% kupujących zwraca uwagę na obecność balkonu i jest on niezbędnym elementem, który często przeważa o decyzji zakupu danego mieszkania.

Do czego potrzebny jest nam balkon?

Balkon może pełnić różne funkcje. W miastach i blokach jest on przede wszystkim substytutem ogrodu. To właśnie na nim możemy hodować piękne kwiaty, zioła, a nawet warzywa. Jeżeli jest odpowiedniej wielkości, to możemy zorganizować na nim stół i krzesła, który umożliwi nam spożywanie na nim letnich obiadów czy kolacji. W ciepłych miesiącach staje się niejako przedłużeniem naszego salonu. Na balkonie lubią się bawić dzieci i jest to idealne miejsce, aby dać im się pobawić w rozwijające i wciągające „brudne” zabawy. Mogą tutaj swobodnie malować farbami, lepić z plasteliny czy bawić się wodą. Balkon jest idealnym miejscem na wypoczynek po intensywnej pracy.

Nowe mieszkania najczęściej z balkonem albo tarasem

Nasze umiłowanie balkonów ma odzwierciedlenie w ofercie developerów. Znaczna większość budowanych mieszkań jest wyposażona w balkon, loggię albo taras. Lokale pozbawione tych udogodnień o wiele dłużej szukają nabywców. Brak balkonu jest dopuszczalny w centrach dużych miast, gdzie zabudowa jest na tyle gęsta, że ciężko byłoby balkony zmieścić. W takich budynkach najczęściej zamiast balkonów montowane są duże okna, ale i tak nie rekompensuje to braku balkonu. Mieszkania bez balkonów są zazwyczaj tańsze – nawet o 6%. Osoby, które mają ograniczony budżet, często decydują się na takie rozwiązanie właśnie ze względu na niższą cenę.

Nowe mieszkania z ogródkiem albo balkonem są najchętniej kupowanymi w naszym kraju lokalami. Posiadanie balkonu jest bardzo korzystne. Nic nie daje poczucia większego relaksu niż czytanie książki czy picie porannej kawy na zielonym tarasie.