Strona kasinskiinvestment.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Czytaj więcej

Jak wybrać metraż mieszkania?

Decyzja o zakupie własnego mieszkania to ważny moment w życiu każdej osoby. Jednak wybór odpowiedniej inwestycji nie jest łatwy. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybranie metrażu mieszkania, które będzie dopasowane do wymagań nowego lokatora. Pojawia się zatem pytanie, jak wybrać mieszkanie z odpowiednim metrażem. Przede wszystkim warto kierować się potrzebami, bo nie zawsze większe mieszkanie to dobre rozwiązanie.

Duże czy małe?

Niewątpliwie pierwszym pytaniem, na jakie należy sobie odpowiedzieć jest to, czy szukamy małego, czy dużego mieszkania. Zależy to przede wszystkim od obecnej sytuacji życiowej. Jeśli singiel poszukuje mieszkania tylko dla siebie, inwestycja w czteropokojowe mieszkanie może być zupełnie niepotrzebna. W takim przypadku doskonale sprawdzi się kawalerka lub mieszkanie z jedną sypialnią.

Inne potrzeby będzie mieć młoda para, która w niedalekiej przyszłości planuje powiększyć rodzinę. Z pewnością kawalerka będzie błędnym wyborem, ponieważ w niedługim czasie trzeba będzie pomyśleć o zmianie mieszkania na większe. Dla małych rodzin mieszkanie z jedną lub dwiema sypialniami będzie wystarczające. Z kolei, jeśli szukamy mieszkania posiadając już rodzinę i dzieci należy zastanowić się nad tym, ile pokoi sypialnianych jest nam niezbędne. Nowe mieszkania na sprzedaż dostępne są w różnych wariantach. Począwszy od kawalerek, poprzez mieszkanie dwupokojowe, aż po apartamenty z czterema sypialniami.

Metraż to nie wszystko

Warto mieć na uwadze, że metraż mieszkania nie jest najważniejszy, jeśli chodzi o potrzeby domowników. Wszystko dlatego, że nie odzwierciedla ilości pokoi i pomieszczeń w mieszkaniu. Nowe mieszkanie może mieć 50 metrów kwadratowych i dwie sypialnie lub tylko jedną sypialnię, za to dużą kuchnię i salon. Dlatego wybierając mieszkanie należy zwrócić uwagę nie tyko na metraż, ale na ilość pomieszczeń oraz ich układ.

Niektóre mieszkania mimo dużego metrażu nie posiadają dużej powierzchni, która będzie przydatna dla domowników. Przykładem może być zbyt długa i wąska powierzchnia korytarza, która nie może być wykorzystana lub zbyt mała kuchnia dla dużej rodziny.