Strona kasinskiinvestment.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Czytaj więcej

Charakterystyka kieleckiego rynku nieruchomości

rynek  nieruchomości

Ożywienie – to słowo najlepiej oddaje sytuację na kieleckim rynku nieruchomości. Ceny mieszkań w stolicy województwa świętokrzyskiego dynamicznie rosną, nadal są jednak atrakcyjne. Mieszkania z rynku pierwotnego są traktowane w kategorii pewnej inwestycji, stąd część nabywców kupuje je na wynajem. Z uwagi na dobrą lokalizację miasta, w Kielcach poszukiwane są także lokale do użytku komercyjnego. Więcej informacji na temat specyfiki kieleckich nieruchomości dostarczamy w poniższym tekście.

Rynek nieruchomości w Kielcach

W porównaniu z innymi stolicami województw, ceny nieruchomości w Kielcach nie są wysokie. Owszem, koszt zakupu metra kwadratowego jest obecnie wyższy niż kilka lat temu, ale warunki nadal pozostają atrakcyjne. Największym powodzeniem cieszą się inwestycje, w których cena metra kwadratowego oscyluje wokół 5 tysięcy złotych. Nie oznacza to rzecz jasna, że droższe lokale nie mają powodzenia. Nowe mieszkania w Kielcach to bardzo pojemna kategoria, obejmująca nieruchomości o różnym metrażu i standardzie wykończenia. Jak już wspominaliśmy, są one kupowane także z myślą o wynajmie, stąd lokalizacja odgrywa bardzo dużą rolę. Poszukiwane są zwłaszcza mieszkania o powierzchni około 40 metrów kwadratowych, ale w mieście nie brakuje większych i luksusowych przestrzeni. Co ciekawe, rośnie także popularność pokoi na wynajem, z rozwiązania tego korzystają przede wszystkim studenci.

Oferta deweloperów z Kielc jest zróżnicowana, więc nabywcy nie powinni mieć problemu z odnalezieniem swojego wymarzonego „M”. Stolica woj. świętokrzyskiego przyciąga nie tylko inwestorów indywidualnych, ale i przedstawicieli biznesu. Miasto ma atrakcyjne położenie i potencjał pracowniczy, stąd coraz głośniej mówi się o potrzebie stworzenia powierzchni biurowej dla firm, m.in. realizujących usługi outsourcingowe. Dostępne obecnie lokale cechują się swego rodzaju rozdrobnieniem, oferta wymaga rozbudowania. Potencjalni nabywcy poszukują obiektów „pod klucz”, o metrażu około 800 metrów kwadratowych.